Zásnubné prstene

Zásnubné prstene sa vyrábajú z rôznych materiálov. Použitý materiál závisí od toho, koľko sú snúbenci do prsteňa ochotní investovať. Svadobné obrúčky vyberajú snúbenci spoločne, ale platí ich ženích. Je to najhodnotnejší dar, ktorý muž svojej budúcej manželke v najdôležitejší deň v živote venuje. Každá žena chce byť krásna a preto neváhajte a investujte čas a peniaze profesionalovi a nechajte si spraviť krásny svadobný účes.

Prvé zásnubné prstene, ktoré sa museli povinne používať od 9.storočia sa vyrábali z jednoduchých a lacných materiálov. V časoch, keď ženy pracovali na poliach nebolo možné, aby žena počas celého dňa mala na prste svadobný prsteň, tak ako je to dnes. Muži svadobné prstene nenosili vôbec. Prstene boli len výsadou žien. Tieto prstene sa vyrábali z trávy, dreva a lacných kovov. Prstene z drahších kovov si nechávali vyrábať len bohatí zemepáni a šľachtici pre svoje ženy, aby im dokázali, veľkosť svojho majetku.

Dnes v zlatníctvach a klenotníctvach vyrobia na mieru akýkoľvek prsteň z akéhokoľvek materiálu aký si klient vyberie. Klient si stanoví sumu, akú je ochotný do prsteňov investovať, a na základe toho mu klenotník ponúkne prstene.

Najlacnejšie sú jednoduché, hladké prstene zo striebra a ocele. Drahšie, ale najmä kvalitnejšie sú prstene vyrábané zo zlata. Cena zlata je tiež rôzna. Na pultoch klenotníctiev vidíme prstene zo žltého, ružového a bieleho zlata, prípadne z ich kombinácie. Nie je problém do prsteňa vsadiť lacnejšie či drahšie kamene. Momentálne letia šperky z rôznych exotických kovov ako rhodium, platina, no a netreba zabudnúť dnes už na bežné diamantové šperky. Pri kúpe by si každý mal uvedomiť, že nejde o investíciu na rok, či dva, ale na celý život.